Formularz kontaktowy:

weryfikator

Przepisz kod z obrazka:

KAMERA COFANIA + CZUJNIK PARKOWANIA, CP21/C712

Zestaw cofania 2w1: kamera cofania z podziałką + czujnik cofania

 

Niezawodna i uniwersalna kolorowa kamera cofania z wbudowanym czujnikiem cofania zapewniającym bezpieczeństwo wykonywania manewrów nawet na bardzo ciasnym parkingu.

 

 

Dzięki niewielkim rozmiarom oraz uniwersalnemu kształtowi pasuje do zdecydowanej większości aut. Pozwala to uniknąć często bardzo kłopotliwego dopasowywania kamery do danego auta. Urządzenie rozwiązuje dotychczasowy problem konieczności stosowania dwóch oddzielnych systemów- kamery cofania i czujników odległości.

Zasada działania urządzenia jest bardzo prosta. Podczas gdy kamera przekazuje obraz na żywo do dowolnego wyświetlacza z wejściem video umieszczonego w aucie, czujnik cofania mierzy odległość od przeszkody i wyświetla ja na ekranie. Czujnik za bezpieczną odległość od przeszkody uznaje 1,6m. Gdy odległość ta spada urządzenie za pośrednictwem brzęczyka zaczyna alarmowanie sygnałem przerywanym z częstotliwością proporcjonalną do odległości- im bliżej przeszkody tym dźwięki są coraz częstsze. Zmienia się również odległość wyświetlana na ekranie.

 

W komplecie znajdują się elementy niezbędne do instalacji kamery w skład których wchodzi przewód umożliwiający podłączenie kamery do instalacji elektrycznej auta, a także przewód video. Do poprawnego działania kamera wymaga jedynie zastosowania dowolnego monitora z wejściem video dostępnych również w naszej ofercie.

 

Kamera posiada standardowe wyjście video, przez co może być podłączona do dowolnego telewizora lub też monitora z wejściem AV.

 

Aby ułatwić montaż do zestawu dołożone zostały również 3 podkładki warunkujące kąt nachylenia kamery. Podkładki te umożliwiają montaż urządzenia z odchyleniem 3, 5 lub 7 stopni od karoserii pojazdu. Daje to możliwość poprawnego zamontowania kamery praktycznie w każdym pojeździe.

 

 

 

 

Parametry urządzenia:


Przetwornik CMOS

Ilość linii 480

Minimalne oświetlenia 0,1 Lux

Odległość detekcji 0,3m-2,0m

Temperatura pracy -20 – 70 st.C

Częstotliwość czujnika odległości 40KHz

Wyjście video 1,0Vp, 75Ohm-p PAL/NTSC

Liczba efektywnych pixeli 640x480

Pobór energii 60ma

Zasilanie 10,5-16VDC

Wymiary wraz ze wspornikiem 30x25x67mm

Odporność na warunki zewnętrzne Odporna

Zawartość opakowania
    

Kamera wraz z czujnikiem odległości, przewody połączeniowe, brzęczyk, elementy montażowe, instrukcja obsługi.

 

Inne produkty z tej kategorii