Formularz kontaktowy:

weryfikator

Przepisz kod z obrazka:

Kamera kolorowa500 linii, 0,5 lux , wewnętrzna

obiektyw3,5-8mm AUTO IRIS, uchwyt, SF-205GX-K

zasilanie 12/24V

 

Kamera kolorowa przeznaczona jest do użycia w zestawach do monitoringu analogowego w pomieszczeniach. Kamera składa się z następujących elementów:

- Modułu kamery z przetwornikiem 1,3''

- Obiektywu 3,5-8mm Auto Iris co daje kąt widzenia między 35-75 stopni ( obiektyw może róznić się wyglądem od widocznego na zdjęciu)

- Wspornika do kamery

Konstrukcja kamery pozwala na zamontowanie jej na praktycznie każdej ścianie. Kamera posiada mocowanie obiektywu typu CS co niesie za sobą możliwość wymiany obiektywu na inny jeśli zajdzie taka potrzeba. Kamera posiadazłącza: gniazdo BNC służące do wyprowadzenia kompozytowego sygnału video i kostkę do podłączenia zasilania.

 

Przetwornik

Przetwornik kamery wykonany jest w najnowszej technologii CCD Sony co oznacza, że został w nim wykorzystany zaawansowany technologicznie cyfrowy procesor sygnałowy Sony. Wykorzystanie przetwornika wykonanego w tej technologi wpływa bezpośrednio na podniesienie przejrzystości

i wyrazistości obrazu generowanego przez kamerę. Dodatkową cechą przetwornika w tej kamerze jest szybka reakcja na dynamiczne zmiany oświetlenia.

 

Rozdzielczość

Kamera ma bardzo wysoką rozdzielczość 500 linii (752x582) jak dotąd rzadko spotykaną w kamerach do monitoringu analogowego. Tak wysoka rozdzielczość umożliwia bardzo wierne i szczegółowe odwzorowanie szczegółów przekazywanego przez kamerę obrazu.

 

Obiektyw

Ważną rolę pełni tu także optyka kamery, obiektyw kamery z regulowaną ogniskową 3,5-8mm wykonany ze szklanych soczewek co gwarantuje utrzymanie dobrej jakości obrazu przez cały czas działania kamery czego nie można powiedzieć w przypadku obiektywów z plastikowymi soczewkami.

 

Czułość

Wysoka światłoczułość przetwornika 0,5 Lux pozwala na wykorzystywanie kamery w miejscach o słabym oświetleniu np. w takich lokalizacjach jak piwnice czy korytarze bez okien lub klatki schodowe.

 

Kompensacja Kolorów

Funkcja Kompensacji Przesunięcia Kolorów nie pozwala na to by w przekazywanym przez kamerę obrazie występowało zjawisko rozmywania kolorów. W niektórych starszych modelach kamer zdarzało się że w przekazywanym obrazie kolor był przesunięty w stosunku do tła w którym występował w rzeczywistości.

 

BLC

Za prawidłowe odwzorowanie szczegółów obiektu znajdującego się na jasnym tle np. postać znajdująca się pomiędzy obiektywem kamery a oknem na które kamera jest skierowana odpowiada funkcja BLC. Bez użycia tej funkcji w takim przypadku widoczne byłyby tylko zarysy postaci na jasnym tle okna.

 

AWB

Kolejną bardzo praktyczną funkcją kamery jest ATW czyli tak zwany Balans Bieli. Funkcja ta pozwala krótko mówiąc utrzymać właściwe proporcje odcieni na przekazywanym obrazie.

 

AGC

Automatycznie dostosowuje jakość obrazu do niedostatecznych warunków oświetleniowych.

 

AI

Automatyczne sterowanie przesłoną

 

Parametry kamery:

Przetwornik

CCD Sony 1,3''

Rozdzielczość

752x582

System

PAL

Ilość linii

500 linii

Obiektyw

3,5-8 mm / AUTO IRIS

Kontrola przysłony obiektywu

Video/ DC

Minimalne Oświetlenie

0,5 Lux

Synchronizacja

Wewnętrzna

Stosunek Sygnał/Szum

48dB (AGC Wyłączone)

Elektroniczna Migawka

1/60 (1/50) do 1/100.000 sek

Funkcja Kompensacji Przesunięcia Kolorów

Obsługuje

Kompensacja Tylnego Oświetlenia

BLC

Balans Bieli

AWB

Funkcja wzmocnienia Obrazu

AGC Auto

Wyjście Video

1.0 kompozytoweVp-p, 75 Ω

Zasilanie

DC12V / 24 V AC 

Wymiary

125x65x60 mm bez obiektywu i uchwytu

Temperatura pracy

-20 +50

Mocowanie obiektywu

C,CS

Gamma

0,45

Waga

150 g

 

 

Inne produkty z tej kategorii