Formularz kontaktowy:

weryfikator

Przepisz kod z obrazka:

Kamera kolorowa 420 linii, 0 lux , WANDALOODPORNA obiektyw 3,6 mm , MTC-L405D

 

Kamera kolorowa przeznaczona jest do użycia w zestawach do monitoringu analogowego w pomieszczeniach, lub w środkach komunikacji publicznej, sprawdzona i polecana przez instalatorów. Kamera składa się z następujących elementów:

- Podstawy z modułem kamery

- Kopułki wykonanej z poliwęglanu

- Modułu oświetlacza podczerwieni

Konstrukcja kamery pozwala na zamontowanie jej na praktycznie każdej ścianie czy suficie. Kamera ma wyprowadzone na kilkunastu centymetrowym przewodzie złącza: gniazdo BNC służące do wyprowadzenia kompozytowego sygnału video i gniazdo 2,1/5,5 do podłączenia zasilania.

 

Przetwornik

Przetwornik kamery wykonany jest w najnowszej technologii CCD Sony Super Had co oznacza, że został w nim wykorzystany zaawansowany technologicznie cyfrowy procesor sygnałowy Sony. Wykorzystanie przetwornika wykonanego w tej technologi wpływa bezpośrednio na podniesienie przejrzystości

i wyrazistości obrazu generowanego przez kamerę. Dodatkową cechą przetwornika w tej kamerze jest szybka reakcja na dynamiczne zmiany oświetlenia.

 

Rozdzielczość

Kamera mimo średniej ilości linii spisuje się bardzo dobrze zarówno w dzień jak i w nocy dzięki zastosowaniu oświetlacza podczerwieni. Kamera wierne odwzorowanie szczegóły przekazywanego obrazu.

 

Obiektyw

Ważną rolę pełni tu także optyka kamery, obiektyw kamery z regulowaną ogniskową 3,6mm wykonany ze szklanych soczewek co gwarantuje utrzymanie dobrej jakości obrazu przez cały czas działania kamery czego nie można powiedzieć w przypadku obiektywów z plastikowymi soczewkami.

 

Czułość

Wysoka światłoczułość przetwornika 0 Lux dzięki oświetleniu IR pozwala na wykorzystywanie kamery w miejscach o słabym oświetleniu np. w takich lokalizacjach jak piwnice czy korytarze bez okien lub klatki schodowe, a także miejsca zupełnie pozbawione światła.

 

 

BLC

Za prawidłowe odwzorowanie szczegółów obiektu znajdującego się na jasnym tle np. postać znajdująca się pomiędzy obiektywem kamery a oknem na które kamera jest skierowana odpowiada funkcja BLC. Bez użycia tej funkcji w takim przypadku widoczne byłyby tylko zarysy postaci na jasnym tle okna.

 

AWB

Kolejną bardzo praktyczną funkcją kamery jest ATW czyli tak zwany Balans Bieli. Funkcja ta pozwala krótko mówiąc utrzymać właściwe proporcje odcieni na przekazywanym obrazie.

 

AGC

Automatycznie dostosowuje jakość obrazu do niedostatecznych warunków oświetleniowych.

 

 

 

Parametry kamery:

Przetwornik

CCD Sony SUPER HAD

System

PAL

Rozdzielczość

537x597

Ilość linii

420 linii

Podświetlenie

Podczerwień, 12 Diod

Czujnik zmierzchowy

Tak

Minimalne oświetlenie załączenia IR

2 Lux

Zasięg podczerwieni

Max 15m

Obiektyw

3,6mm

Minimalne Oświetlenie

0 Lux przy włączonym IR

Synchronizacja

Wewnętrzna

Stosunek Sygnał/Szum

48dB (AGC Wyłączone)

Elektroniczna Migawka

1/60 (1/50) do 1/100.000 sek

Kompensacja Tylnego Oświetlenia

BLC

Balans Bieli

AWB

Funkcja wzmocnienia Obrazu

AGC Auto

Wyjście Video

1.0 kompozytoweVp-p, 75 Ω

Zasilanie

DC12V; 280mA

Wymiary

108,5x76,6 mm

Temperatura pracy

-10 +50

Typ obiektywu

Mini

Gamma

0,45

Waga

420 g

 

 

Inne produkty z tej kategorii