Formularz kontaktowy:

weryfikator

Przepisz kod z obrazka:

TRANSFORMATOR TV LAN SIGNAL TRANSMISJA SYGNAŁU TELEWIZYJNEGO + ETHERNET PO SKRĘTCE UTP, ZESTAW TV-LAN BALUN


Transformator TV LAN Signal służy do dystrybucji sygnałów telewizyjnych analogowych oraz cyfrowych z wykorzystaniem skrętki komputerowej UTP. W jednym przewodzie dystrybuowany może być również sygnał ethernetowy tj. transmisje sieciowe LAN, Internet. Transformatory znajdują zastosowanie głównie tam, gdzie wykonawca instalacji lub inwestor nie przewidział ułożenia kabli koncentrycznych lub gdy pożądane jest dostarczenie dwóch usług z wykorzystaniem tylko jednego przewodu.


Transformatory Signal znajdują zastosowanie zarówno w małych instalacjach domowych, jak i dużych obiektach liczących kilkadziesiąt gniazd. Możliwe jest na przykład wzbogacenie już istniejącej sieci dostarczającej Internet o dodatkowy sygnał TV - na przykład DVB-T. Transformacja impedancji na linii nadajnik odbiornik może być realizowana wielokrotnie. Możliwe jest na przykład przesłanie zsumowanych sygnałów jednym przewodem UTP, wydzielenie ich na odbiorniku, podział sygnału RF na rozgałęźniku telewizyjnym, wprowadzenie sygnału LAN na switch sieciowy oraz podobne zastosowanie odpowiedniej ilości transformatorów - na przykład w celu przesłania zsumowanych sygnałów na kilka kondygnacji w budynku.Transformatory wchodzące w skład zestawu są symetryczne, tzn. bez znaczenia jest, który z nich zastosowany będzie jako nadajnik, a który jako odbiornik sygnału.


Transformator zapewnia dopasowanie impedancyjne w całym torze transmisyjnym. Ze względu na wykorzystanie czterech żył skrętki komputerowej do transmisji Internetu, maksymalna przepustowość łącza punkt - punkt wynosi w tym przypadku 100 Mbit/s. Maksymalna długość przewodu, przy uwzględnieniu transmisji sygnału TV, zależy od wartości poziomu tego sygnału na wejściu transformatora. Możliwe jest stosowanie wzmacniaczy telewizyjnych przed zmianą medium transmisyjnego, co znacznie zwiększa dystans transmisji.


Specyfikacja techniczna:

Nazwa:    Transformator TV LAN BALUN
Ilość sztuk w zestawie: 2 szt.
Wejście RF TV: gniazdo F
Złącze LAN: RJ45
Złącze LAN+TV: RJ45
Tłumienie przelotowe: 1,2 dB
Transmisja Internetu: żyły nr. 1, 2, 3, 6
Transmisja TV: żyły nr.    7,8
PoE: żyły nr. 4,5
Kategoria skrętki: 5e lub wyższa
Wymiary bez gniazda F: 75 x 57 x 28 mm
Masa: 0,2 kg

Inne produkty z tej kategorii